úterý 23. února 2016

Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová

Anotace: Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Mladá ošetřovatelka Paige dostává práci v rodině Bavettových, kde se má starat o Michaela, který je po nehodě na mentální úrovni tříletého dítěte. Je několikátou ošetřovatelkou v řadě, protože s Michaelem žádná dlouho nevydrží. Mívá záchvaty vzteku a jako dospělý muž má i velkou sílu. Teprve až Paige si oblíbí a poslouchá ji na slovo.


Bavettovi jsou bohatá a vlivná rodina. Vlastní stavební firmu a obchodní společnost, která se orientuje na italská vína a potraviny. Na první pohled není nic neobvyklé, ale empatické Paige neunikají některé souvislosti a brzy rodinu podezírá z kontaktu s podsvětím. Protože rodina se ocitá v nebezpečí, musí Mikee se svou ošetřovatelkou opustit dům a na nějakou dobu se přesunout do osamocené chaty na okraji jezera. Jsou tu samy, jen zásoby dobrého jídla a kávy od domácí kuchařky Theresy jim vozí Robert – Michaelův bratr a Paigin šéf.

Ve chvíli, kdy Paige zvažuje odchod z rodiny, se Michael uzdravuje. Paige se od něj dozvídá celou pravdu o jeho rodině. Nad strachem z budoucnosti v této rodině však převažují vzájemné city mezi Michaelem a Paige.

Knížka má rychlý start, žádné zbytečné zdržovačky. To se mi opravdu líbilo. Přesto jsem neměla pocit, že jsem o něco přišla nebo neměla čas na strávení přečteného. Stejně tak oceňuji správnou dávku romantiky, místy až erotiky. Díky skvělému popisu si čtenář dokáže přesně představit co se děje. Co mě překvapilo, bylo použití vulgarismů. I když musím říct, že byly použity v místech, kde se to hodilo.

Stejně úžasná byla i jedna dějová linie. Prostě nic zbytečného navíc, žádná spousta postav, ve kterých se člověk ztrácí. Všechno pěkně popořádku, jednoduše a jasně, okořeněno pořádnou dávkou humoru. Pouze v jednom okamžiku jsem spisovatelku snad až nenáviděla. Když už vypadalo všechno na happyend… Při čtení tu chvíli přesně poznáte. Jedním slovem – úžasné. Doporučuji přečíst.

I černě laděný obal knihy slibuje spíš detektivku než romantiku, nic přeslazeného. Vypadá moc pěkně, elegantně.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

2 komentáře:

  1. Bavettovi miluju! Určitě se pak pusť i do dalších dílů :D
    A ano, přesně vím, jaký moment máš na mysli :D Já to nevydržela a hned listovala na poslední stránky, abych se ujistila, že je to jen nějaký hloupý vtip :D

    OdpovědětVymazat
  2. Na tuhle sérii slyším samou chválu, tak jsem zvědavá kdy si na ní udělám čas :3

    OdpovědětVymazat