čtvrtek 11. června 2015

Fangirl #1

Percy Jackson, Bohové Olympu!


Kdo by neznal Percyho. Jestli jste ho nečetli, minimálně jste o něm něco slyšeli. Percy Jackson je úžasná pětidílná série o polobozích, bozích a řecké mytologii. Na Percyho volně navazují Bohové Olympu, kam se k řecké mytologii připojila i římská. Takže kdyby se Vám příběh nelíbil, o čemž tedy pochybuji, aspoň se něco dozvíte o starém Řecku a Římu. :)

Není tam jenom Percy, ale je to boží :3
Možná jste viděli film. Ten film je něco příšerného. :D Já patřím mezi ty, kteří film viděli dřív, než si přečetli knížku. Bylo to asi nějak takhle.. Bylo po vánocích. Já a moje nevlastní sestra jsem vstaly, jen aby se neřeklo že spíme až do poledne, a padly na gauč v obýváku. Zapnuly jsme televizi, přepínaly kanály, a najednou tam byl film, co vypadal fakt hustě. Hrozně mě zaujal a moje první věta po skončení filmu byla: ''To bylo fakt dobrý.. Beztak to bude podle knížky!'' Koukla jsem na google a fakt že jo! Ještěže mám narozeniny tak krátce po vánocích. Už 13.ledna jsem se mohla pyšnit dárkovým boxem Percyho Jacksona. Nutno dodat, že po přečtení celé série, jsem si ji přečetla hned znovu.

Pak jsem zjistila, že jsou i Bohové Olympu a samozřejmě jsem je hned musela mít. Když jsem dočetla třetí díl Bohů, na čtvrtý jsem musela čekat přes rok!! Ti, co četli a ví, jak pitomě třetí díl končí, se mnou určitě soucítí. Byl to nervák, který se nedal zvládnout, a já si proto Hádův chrám pořídila v angličtině. Četla jsem to děsně dlouho, ale stálo to za to. :D Čtvrtý díl už nekončil tak hrozně, a na pátý jsem si počkala.


Co jsem ale chtěla říct k tomu filmu.. oproti knížce prostě nemá šanci. :D Ve filmu je Percy skoro dospělý a celý film se honí za perlami, zatímco v knížce je mu dvanáct a o nějaké perly tam ani moc nejde. :D Celkově je tam hodně rozdílů, nad kterýma jsem se tak rozčílila, že na další díly koukat nebudu. Kdybych měla srovnat Percyho Jacksona a Bohy Olympu.. no nevím. Já osobně bych asi byla radši v táboře Jupiter, než v táboře polokrevných, i když... Oba tábory mají svoje plusy i mínusy (třeba Octavián :D). 

Po dočtení Krve polobohů jsem se málem rozbrečela. Bylo mi hrozně jen z pocitu, že už žádný další díl nebude. Že se musím rozloučit s celým světem polobohů a mýtických příšer. Takhle se moc často necítím, což znamená, že Riordanovi se povedlo vytvořit něco nemyslitelného. <3 Já často tenhle příběh porovnávám s Harrym Potterem. Ne že by spolu měli něco společného, jen mám tyhle příběhy stejně ráda. :)
A nakonec, jako správný fanda, miluju obrázky. Ti, kteří mě znají to ví. Obrázky většinou stahuju obyčejně z facebooku, ale nedávno jsem dokonce dospěla do stádia, kdy jsem si ty obrázky začala tvořit sama. :D O jaké obrázky jde, zjistíte ve videu, které jsem stvořila. :D Některé obrázky jsou 'jen' ty stažené, protože prostě stojí za to. :) A předem upozorňuji, že video obsahuje spoilery na celé dvě série.

5 komentářů:

 1. Ježiš to video je absolutně boží!!! Je vidět že jsi si na něm dala práci. :) Fakt je to skvělý :333 Budeš dělat takovéhle videa ještě na další knížky?

  OdpovědětVymazat
 2. Nejen, že miluji řecké bohy, a vše okolo spojené, ale také nadevše zbožňuji Ricka a jeho polobožské hrdiny. Tenhle článek se mi moc líbil, vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo o Percym více! <3

  OdpovědětVymazat
 3. :D Moc povedený článek je vidět, že jsi na něm hodně makala.


  .P.S.: Zuzanko jsi tak krásná, úžasná, talentovaná a hlavně skromná :D

  OdpovědětVymazat
 4. Percy je naprosto dokonalá série. Četla jsem ji dvakrát a pokaždé si přijdu jako chodící encyklopedie řecké mytologie :D Nejdřív jsem četla knížku, a když jsem si pak pustila film... hrůza. :D Úplně stejně jako ty s Percym jsem to ale měla s Eragonem. Z filmu jsem byla nadšená, ještě před koncem si vygooglila knížku, z té pak byla taky nadšená, a když jsem si znovu pustila film... Byla jsem šokovaná. :D
  Ta básnička je naprosto úžasná!
  A s Bohy Olympu jsem to měla podobně. Přijde mi naprosto strašné čekat na další díl celý rok... Nejhorší je, že vždycky celou předchozí knížku zapomenu, takže se půlku dalšího dílu jen vzpamatovávám a vzpomínám a pořádně si ho neužiju... Takže jsem z Bohů Olympu tak nadšená nebyla, ale vím, že jen díky těm pauzám mezi jednotlivými díly. Hrůza. :D
  Skvělý článek! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Miluju Percyho Jacksona a Bohy Olympu! Nedávno jsem slyšela, že by měla vyjít další série, něco o tom, že Apollón přijde o svoje schopnosti, protože ho Zeus shodí z Olympu a on bude muset žít jako normální člověk... Ale nevím :)
  Film je podle mě naprostá... ehm nechci být sprostá, tak řeknu blbost :D protože je to fakt hrozný.
  Já osobně bych byla radši v Táboře polokrevných :)
  Super příspěvek!

  OdpovědětVymazat